Kurumsal Menü Yazıları > SİVAS EĞİTİM MERKEZİ
13.04.2012

 

 

TARİHÇE

Sivas Eğitim Merkezi mevcut binasında 01.09.1974 Tarihinde“Eğitim Merkezi” olarak açılmış, 30.07.1979 Tarih ve 37/840 sayılı TCDD Yönetim Kurulu kararı ile “TÜDEMSAŞ” Genel Müdürlüğü bünyesinde “Pratik Sanat Okulu” statüsüne dönüştürülmüştür. Pratik Sanat Okulu 08.06.1990 yılında son öğrencisini de mezun ederek TCDD Yönetim Kurulu kararı ile kapatılmıştır. TCDD Yönetim Kurulunun 18.11.1991 Tarih 28/411 Sayılı kararı ile Kurumumun Mahrumiyet bölgelerinde çalışan personel çocuklarının lise ve dengi okullara devamları için “Pansiyon Müdürlüğü” olarak açıldı. “Pansiyon Müdürlüğü” TCDD Yönetim Kurulunun 12.02.1998 Tarih ve 4/72 Sayılı kararı ile yeniden “Eğitim Merkezi” olarak açılmıştır.

 

ŞEHİRDEKİ KONUMU

 

GENEL TANITIM

Müdürlüğümüz TCDD’de görevli kurum personelinin yetiştirilmesini çağımızın teknik eğitim materyalleri ile donatılmış 5 sınıfta 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 5 Öğretmen, 3 Büro Şefi, 2 Büro Memuru, 3 Baskı teknisyen Yardımcısı (Teksirci), 1 Dağıtıcı ve 6 Temizlik şirketi personeli ile birlikte özveri ve başarı ile sağlamanın haklı gururunu taşımaktadır.

Günümüz demiryollarının ekonomik, güvenli, konforlu ve hızlı Demiryolu için el ele vererek insanlara saygılı, nazik, kurum içi görevleri sırasında iş verimliliğini artırmak için personel yetiştirmeyi amaçlayan Müdürlüğümüz, TCDD’nin hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Müdürlüğümüz; Tren Trafiği konularında uzmanlaştığından trafik konularına ağırlık verilmiş;

 

. Trafik Kontrolörü Hazırlama Kursu,
. Hareket Memuru Hazırlama Kursu,
. Tren Şefi Hazırlama Kursu,
. Hizmet Trenleri Trafik Kursu
. Kondüktör Kursu,
. Büro Şefi Kursu,
. Büro Memuru Kursu,
. Ambar Şefi Kursu,
. Sayman Kursu,
. Puantör Kursu,
. Tren Teşkil Görevlisi Hazırlama Kursu,
. İntibak Eğitimleri,
. Personel Temel Eğitimleri,
. Makinist Hazırlama Kursu
. Drayman Kursu,
. Operatör Kursları,
. Yol Orta kademe Kursu,
. Yol Kontrol Görevlisi Kursu
. Eğiticilerin Eğitimi,
. Koruma Güvenlik Kursu,
. Bilgisayar Temel ve Orta Derece Bilgisayar Kursu,
. İlk Yardım Eğitimleri,
. Eğitim Yöneticileri Geliştirme Eğitimi
. Eğiticilerin Eğitimi ve
. Değişik branşlarda seminerler verilmektedir.

 

FİZİKİ KAPASİTE 

Sivas Eğitim Merkezi 3000 M2 Kapalı 5000 M2 İhatayla çevrili bahçesi ile toplam 8000 M2 alanda eğitim hizmetlerini sürdürmektedir.

 

 

SOSYAL TESİSLER

Eğitime katılanların eğitim ve çalışma saatleri dışında kalan zamanlarını değerlendirmeleri için dinlenme bahçesi, voleybol ve basketbol sahalarımız, masa tenisi ve spor salonumuz olup ayrıca değişik sportif alanlarda imkânlar araştırılmaktadır.

 

 


 

 

SOSYAL ETKİNLİKLER

Eğitime katılanlar istekleri halinde Sivas ilinin tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtılması için ders saatleri dışında etkinlikler düzenlenmektedir.

 

 

DERSANELER

Müdürlüğümüzde 1 İlk Yardım Eğitim sınıfı, 1 Bilgisayar Eğitim sınıfı, 1 Seminer Salonu ve değişik branşlarda eğitime gelen personele eğitimin verildiği 3 toplam 5 Adet çağımızın teknik sunum materyalleri ile düzenlenmiş 5 sınıfımız vardır.

 

İL YARDIM EĞİTİM DERSANESİ

 BİLGİSAYAR EĞİTİM DERSANESİ

 

 

DEĞİŞİK BRANŞLARDA EĞİTİM VERİLEN SINIFLAR

  

YEMEKHANE

 

  

YATAKHANELER


 

DİNLENME SALONU VE LOKAL

 

 

 

 

 

 

 

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ TARAFINDAN HAZIRLANIP GÜNCELLENMEKTEDİR.2014